Zapis obrazu i dźwięku w sieciowych systemach telewizji dozorowej może być realizowany na kilka sposobów, a najlepszym z nich jest wolnostojący rejestrator sieciowy NVR. Dlaczego? Rejestratory IP jako samodzielnie działające urządzenia są bardziej odporne na awarie niż inne sposoby zapisu obrazów i dźwięków w tego typu instalacjach. Ponadto są urządzeniami specjalistycznymi, które zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i software’owym, zostały odpowiednio przystosowane do pracy w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę.


Rejestrator IP LC-4000NVR

Fot. 4-kanałowy rejestrator sieciowy LC-4000NVR LC SecurityRejestrator IP LC-9000NVR

Fot. 9-kanałowy rejestrator IP do monitoringu LC-9000NVR LC Security


Dlatego też z myślą o budowie funkcjonalnych i niezawodnych w działaniu systemów monitoringu IP, rozszerzyliśmy naszą ofertę o dwa ekonomiczne rejestratory sieciowe w wersji LC-4000NVR (4 kanały IP) i LC-9000NVR (9 kanałów IP).  Oba modele zostały odpowiednio przystosowane do współpracy z kamerami sieciowymi IP różnych producentów, także tych dostarczających obraz w jakości HD. Z tego też powodu rejestratory sieciowe LC-4000NVR i LC-9000NVR są szczególnie polecane do zastosowania w miejscach, w których konieczne jest uzyskiwanie szczegółowych materiałów wideo o jakości High Definition. Dzięki przystosowaniu do pracy w tak wysokich rozdzielczościach, urządzenia te generują materiały wideo pozwalające na bezproblemową identyfikację zarejestrowanych osób i przedmiotów (materiały wideo zapisane przy pomocy powyższych urządzeń mogą być wykorzystane jako niezbity dowód sądowy).


Rejestratory NVR LC Security

Fot. Najwyższej jakości materiały wideo w rozdzielczości HD 720p


Oba modele korzystają z zaawansowanej kompresji wideo H.264, która umożliwia rejestrację materiałów wideo z zachowaniem ich wysokiej jakości HD, przy jednoczesnym zmniejszeniu objętości plików, co pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji systemu monitoringu wizyjnego. Kompresja H.264 w zestawieniu z pozostałymi kodekami stosowanymi w telewizjach przemysłowych cechuje się od 30 do nawet 70% wyższą skutecznością. Dodatkowo rejestratory sieciowe LC-4000NVR i LC-9000NVR mogą rejestrować dane audio/wideo na odpowiednio jednym lub dwóch dyskach twardych HDD SATA o pojemności do 2 TB każdy, co sprawia że doskonale sprawdzają się w miejscach, w których duży nacisk kładzie się na długofalowy zapis danych.


Rejestratory IP LC Security

Fot. Najwyższej jakości materiały wideo w rozdzielczości HD 720p


Prezentowane rejestratory do monitoringu IP dla małej i średniej wielkości obiektów, bazują na wyjątkowo odpornym na awarie systemie operacyjnym LINUX Embedded. Oprogramowanie to stanowi gwarancję stabilnej pracy zarówno w małych, jak i dużych systemach monitoringu IP, a także pełne dostosowanie do bezawaryjnej obsługi kamer generujących obraz w wysokich rozdzielczościach. Na uwagę zasługuje także intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika w języku polskim, który pozwala na wygodne i efektywne korzystanie z wszystkich funkcji oprogramowania zarządzającego.


Rejestratory sieciowe LC Security

Fot. Podgląd za pomocą przeglądarki internetowej


Rejestrator IP w wersji LC-4000NVR i LC-9000NVR pozwalają na podglądu obrazu z kamer sieciowych z dowolnego miejsca na świecie. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu interfejsowi sieciowemu RJ-45 Ethernet, który gwarantuje niezawodną pracę w sieci komputerowej z protokołem IP. W przypadku prezentowanych modeli zdalny monitoring może być realizowany za pomocą różnych przeglądarek internetowych, dedykowanego oprogramowania (dołączone do rejestratora) oraz urządzeń mobilnych (telefony komórkowe iPhone/Android, tablety, itp.). Warto także wspomnieć o obsłudze aż dwóch strumieni transmisji, gwarantujących dostosowanie jakości obrazu do przepustowości sieci i możliwości posiadanych platform zdalnych.


Rejestratory IP LC Security

Fot. Zdalny podgląd obrazu za pomocą urządzeń mobilnych


Rejestratory sieciowe NVR LC-4000NVR i LC-9000NVR są dostępne jedynie w profesjonalnych sklepach z elektronicznymi systemami zabezpieczeń typu telewizja przemysłowa CCTV, systemy alarmowe czy kontrola dostępu.


Rejestrator IP NVR

Fot. 4-kanałowy rejestrator sieciowy LC-4000NVR LC Security

.


Oficjalni dystrybutorzy marki LC-Security