Monitoring wizyjny, czyli tzw. telewizja przemysłowa CCTV (ang. Closed-Circuit Television), należy obecnie do najchętniej i najczęściej stosowanych systemów zabezpieczeń, z jakimi możemy spotkać się w obu sektorach handlu - detalicznego i hurtowego. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że monitoring wizyjny stał się standardowym wyposażeniem współczesnych sklepów, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z małym sklepikiem osiedlowym, czy też dużym dyskontem spożywczym. Rosnąca liczba włamań i kradzieży towarów, zmusza właścicieli sklepów do podjęcia odpowiednich działań, mających na celu wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie tego procederu. Jak się okazuje telewizja przemysłowa w takich przypadkach sprawdza się znakomicie.

Monitoring LC Security

Czym powinien charakteryzować się skuteczny system nadzoru wideo dla sklepów i innych tego typu obiektów? W pierwszej kolejności monitoring sklepu powinien oferować możliwość dokładnej identyfikacji obserwowanych ludzi, towarów oraz pieniędzy. Stąd też kamery telewizji przemysłowej pracujące w tego typu obiektach lub w ich najbliższym otoczeniu, powinny dostarczać na tyle szczegółowy obraz, aby umożliwić dokładne rozpoznanie wszystkich osób i przedmiotów znajdujących się w ich polu „widzenia”. Ponadto urządzenia wizyjne instalowane w punkach sprzedaży detalicznej bardzo często muszą pracować przy zmiennym poziomie oświetlenia lub w trybie całodobowym - to wymusza na nich zdolność prawidłowej reprodukcji obserwowanej sceny zarówno przy wysokim, niskim, jak i całkowitym braku oświetlenia. Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne, najlepszym rozwiązaniem okazują się kamery kolorowe, dostarczające obraz o podwyższonej rozdzielczości (duża ilość detali) oraz pracujące w trybie Dzień/Noc (monitoring całodobowy). W przypadku gdy nadzór wideo ma także obejmować teren wokół sklepu (np. monitorowanie witryny lub wejścia do sklepu) należy zastosować kamery wyposażone w wodo- i wandaloodporne obudowy (niezawodna praca w trudnych warunkach pogodowych i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne) oraz reflektor podczerwieni IR LED, który pozwoli na prawidłową reprodukcję obserwowanej sceny, nawet przy całkowitym braku oświetlenia zewnętrznego.

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo wiele produktów, które w 100% spełnią wymagania stawiane przez współczesne systemy nadzoru wideo dla punktów sprzedaży detalicznej. Jedną z ciekawszych propozycji może być kamera zintegrowana LC-700, która dzięki odpowiednio przemyślanej konstrukcji oraz zastosowanym rozwiązaniom, pozwala na budowę efektywnych w działaniu systemów monitoring wizyjnego dla sklepów. Na jej wyposażeniu znajdziemy nowoczesny przetwornik Sony CCD 1/3” z innowacyjnym układem procesora sygnałowego Effio-E, wzbogacającym kamerę o wiele dodatkowych opcji, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane jedynie dla nowoczesnych kamer IP. Kamera zintegrowana LC-700 oferuje krystalicznie czysty obraz w podwyższonej rozdzielczości 700 linii TV (bardzo duża ilość detali), pozwalającej na dokładną identyfikację wszystkich osób i przedmiotów, które znajdują się w jej polu „widzenia”. Wbudowana funkcja Dzień/Noc z reflektorem IR LED (zasięg podświetlenia do 40 m), umożliwia prowadzenie nadzoru wideo niezależnie od poziomu oświetlenia na obserwowanej scenie. Na uwagę zasługuje również zastosowany w kamerze obiektyw typu 2.8-12mm Manual Zoom Lens, który pozwala na przybliżenie obrazu, i tym samym dokładniejsze rozpoznanie obserwowanego obiektu. Estetyczna i solidnie wykonana obudowa (hermetycznie szczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne o normie IP66), zapewnia niezawodną pracę kamery zarówno w środowisku wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Zwiększoną skuteczność nadzoru wideo gwarantuje funkcja detekcji ruchu i maski prywatności. Ze względu na swoje właściwości kamera zintegrowana LC-700 jest szczególnie polecana do nadzoru punktu kasowego lub wejścia do sklepu.

Monitoring LC Security

Fot. Kamera zintegrowana zewnętrzna LC-700 LC Security

Kamera zintegrowana LC-700:


 • Przetwornik obrazu 1/3” CCD SONY z chipsetem Effio
 • Podwyższona rozdzielczość pozioma 700 TVL
 • Wbudowany reflektor IR LED – czułość 0 Lux
 • Obiektyw megapikselowy o zmiennej ogniskowej 2.8-12mm Manual Zoom Lens
 • Detekcja ruchu i maski prywatności
 • Technologia V-ATR, HLC, redukcja szumów
 • Menu ekranowe OSD
 • Odporna na warunki pogodowe obudowa

Inną ciekawą propozycją na budowę skutecznego monitoringu wizyjnego sklepu jest kamera kopułkowa LC-SZ700, posiadająca wandaloodporną obudowę o klasie szczelności IP67 oraz mogąca bezawaryjnie pracować w miejscach, w których istnieje duże ryzyko fizycznego uszkodzenia kamer telewizji przemysłowej. Kamera kopułkowa LC-SZ700 podobnie jak wcześniej wspomniana kamera zintegrowana LC-700, pracuje w oparciu o przetwornik 1/3” CCD z układem procesora DSP Effio-E Sony, dzięki któremu dostarcza niezwykle szczegółowy obraz w rozdzielczości 700 linii telewizyjnych oraz oferuje dostęp do wielu opcji dodatkowych, takich jak; lepsza jakość obrazu podczas realizacji funkcji E-Zoom, funkcja redukcji szumów dwu- i trójwymiarowych (pozwala na zachowanie odpowiedniej ostrości obrazu), doskonała reprodukcja kolorów (pozwala na uzyskanie naturalnych barw), poszerzony zakres ATW [1800 K do 10500 K], funkcja ATR (ang. Adaptive Tone Reproduction) oraz wielojęzyczne menu ekranowe OSD. Na wyposażeniu kamery LC-SZ700 nie zabrakło także funkcji Dzień/Noc i promiennika podczerwieni IR LED, który w tym przypadku zapewnia podświetlenie na odległość do 30 metrów. Ze względu na swoje właściwości użytkowe, kamera w wersji LC-SZ700 rewelacyjnie sprawdza się podczas nadzoru całej powierzchni sklepu, np. alejek z półkami i produktami.

Monitoring LC Security

Fot. Kamera kopułkowa wandaloodporna LC-SZ700 LC Security

Kamera kopułkowa LC-SZ700:


 • Przetwornik obrazu 1/3” CCD SONY z chipsetem Effio
 • Podwyższona rozdzielczość pozioma 700 TVL
 • Wbudowany reflektor IR LED – czułość 0 Lux
 • Obiektyw megapikselowy o zmiennej ogniskowej 2.8-12mm Manual Zoom Lens
 • Detekcja ruchu i maski prywatności
 • Menu ekranowe OSD
 • Odporna na warunki pogodowe obudowa i akty wandalizmu obudowa o klasie szczelności IP67

Oczywiście, aby system nadzoru wideo dla sklepu mógł działać prawidłowo, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej jakości rejestratora cyfrowego DVR. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę rejestratorów, które pozwalają na budowę zarówno małych, średnich jak i dużych systemów telewizji przemysłowej. W zależności od wielkości obiektu oraz liczby kamer można zastosować jeden z następujących produktów: 4-kanałowe (LC-4000, LC-4004, LC-DVR1144 PREMIUM), 8-kanałowe (LC-8008, LC-DVR1188 PREMIUM) i 16-kanałowe (LC-1616, LC-DVR1116 PREMIUM). Dodatkowo, modele z serii PREMIUM oferują w pakiecie: rozszerzony okres gwarancyjny do 3 lat, bezpłatną pomoc techniczną oraz szkolenie z obsługi, produkt zastępczy w okresie serwisowania, bezpłatną dostawę w ciągu 24h, pełną dokumentację w języku polskim oraz certyfikat CE.

Rejestrator LC Security LC-4000

Fot. Rejestrator cyfrowy 4-kanałowy LC-4000 LC Security

.


Oficjalni dystrybutorzy marki LC-Security