Kamery telewizji przemysłowej CCTV IP pracujące w środowisku zewnętrznym, muszą charakteryzować się podwyższoną odpornością na uszkodzenia oraz zapewniać skuteczny dozór wideo przez całą dobę, ponieważ tylko wtedy są w stanie zagwarantować odpowiednią jakość, bezawaryjność i skuteczność pracy zewnętrznych systemów monitoringu wizyjnego. To właśnie z myślą o efektywnych systemach zewnętrznego monitoringu IP, wprowadziliśmy do oferty dwie nowe kamery megapikselowe LC-750 (obiektyw o stałej ogniskowej) i LC-751 (obiektyw o zmiennej ogniskowej 3,7 - 14 mm, zoom optyczny 4x).


Kamera megapikselowa zewnętrzna LC-750

Fot. Kamera IP zewnętrzna LC-750 LC Security


Oba modele wyposażono w hermetycznie szczelną obudowę o klasie szczelności IP66, która skutecznie zabezpiecza wnętrze przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (woda, kurz, pył, śnieg, grad, itp.) oraz aktami wandalizmu. Oznacza to, że kamery IP zewnętrzne w wersji LC-750 i LC-751 mogą bezawaryjnie pracować w miejscach, gdzie standardowe rozwiązania nie zdają egzaminu. Doskonale sprawdzą się w monitoringu wizyjnym placu budowy, boiska szkolnego, zakładu produkcyjnego, parkingu strzeżonego, a nawet aresztu śledczego.


Kamera IP HD zewnętrzna LC-751

Fot. Kamera HD do monitoringu wizyjnego LC-750 LC Security


W obu przypadkach mamy także możliwość prowadzenia obserwacji zarówno w dzień, jak i w nocy, nawet gdy panują całkowite ciemności. Jest to zasługą funkcji Dzień/Noc i wbudowanego reflektora podczerwieni IR LED o zasięgu podświetlenia do 40 metrów, który załącza się automatycznie w przypadku niskiego poziomu oświetlenia i pozwala kamerze na wygenerowanie czystego i szczegółowego obrazu. Ze względu na tą cechę kamery IP LC-750 i LC-751 sprawdzą się w każdym miejscu, w których nadzór wideo jest prowadzony w zmiennych warunkach oświetlenia.


Kamera IP zewnętrzne

Fot. Skuteczny dozór wideo przez całą dobę


Na szczególną uwagę zasługuje zastosowany w kamerach element odpowiedzialny za generowanie obrazu. W obu przypadkach jest to profesjonalny przetwornik obrazu CMOS z funkcją progresywnego skanowania, który zapewnia bardzo szczegółowe odwzorowanie obserwowanej sceny w rozdzielczości do 2 MP (zgodność ze standardem HD 720p). Dlatego też nowe kamery IP LC Security do zastosowań zewnętrznych, doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie konieczna jest precyzyjna wideoweryfikacja osób, przedmiotów i zdarzeń alarmowych (możliwe bezproblemowe rozpoznawanie twarzy czy informacji alfanumerycznych, takich jak np. nominały banknotów lub numery tablic rejestracyjnych).


Kamera IP zewnętrzne

Fot. Doskonałej jakości obraz w rozdzielczości HD


Kolejną właściwością i zarazem zaletą prezentowanych kamer jest możliwość  wygenerowania dwóch niezależnie skonfigurowanych strumieni wideo, dzięki czemu możemy optymalnie dostosować jakość obrazu do wymagań użytkownika, założeń systemu nadzoru wideo oraz przepustowości sieci komputerowej. Użytkownik ma do wyboru kompresję wideo H.264 Main Profile, którą cechuje zmniejszone zapotrzebowanie na pamięć masową i wysoką przepustowość sieci oraz MJPEG pozwalające na zachowanie najwyższej szczegółowości monitorowanych detali.


Kamera IP zewnętrzne

Fot. Najlepsza kompresja wideo H.264


Funkcja sekwencyjnego wykonywania zdjęć w formacie .jpg, powiadamianie o zdarzeniach alarmowych na zdefiniowany adres e-mail, zdalny podgląd za pomocą przeglądarki internetowej oraz obsługa urządzeń mobilnych (Windows Mobile, Symbian i iPhone) sprawia, że każdy użytkownik kamer serii LC-75x IP bez względu na lokalizację ma pełną kontrolę nad wszelkimi zdarzeniami w dozorowanym obszarze.


Kamera IP zewnętrzne

Fot. Zdalny podgląd obrazu za pomocą urządzeń mobilnych


Na uwagę zasługują także inne właściwości kamer zewnętrznych serii LC-75x IP, takie jak: detekcja ruchu i maski prywatności, zgodność ze standardem ONVIF, uchwyt do montażu ściennego lub sufitowego w komplecie, możliwość pracy wg harmonogramu oraz intuicyjne w obsłudze oprogramowanie.


Do zarządzania kamerami IP serii LC-750 i LC-751 polecamy profesjonalne rejestratory sieciowe z intuicyjnym oprogramowaniem zarządzającym w języku polskim: LC-4000NVR (4 kanały IP), LC-9000NVR (9 kanałów IP).


Kamera IP zewnętrzne

Fot. Zgodność ze standardem ONVIF umożliwia współpracę z rozwiązaniami sieciowymi różnych producentów

.


Oficjalni dystrybutorzy marki LC-Security