Z myślą o budowie niedrogich i skutecznych w działaniu systemów monitoringu wizyjnego IP wewnątrz budynków, wprowadziliśmy do oferty dwie nowe kamery bezprzewodowe IP, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom sprawdzają się zarówno w zastosowaniach biznesowych, edukacyjnych, jak i prywatnych. Nowe bezprzewodowe kamery IP w wersji LC-354 (kamera IP obrotowa) i LC-358 (kamera IP kompaktowa) zostały odpowiednio przystosowane do montażu w instalacjach wizyjnych dla domów jednorodzinnych, szkół, przedszkoli, sklepów oraz hoteli.


Kamera IP LC-354

Fot. Kamera IP wewnętrzna do monitoringu LC-354 LC Security


Podstawową wspólną cechą naszych nowych kamer do monitoringu IP jest wysokiej jakości obraz w rozdzielczości VGA (640 x 420) lub QVGA (320x210). Możliwość wyboru rozdzielczości generowanego obrazu pozwala na odpowiednie dostosowanie obu rozwiązań do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Przykładowo obraz  w rozdzielczości VGA doskonale sprawdza się w archiwizacji i podglądzie na żywo przez standardowe monitory, natomiast obraz QVGA pozwala na płynną transmisję obrazu przez sieć o niskiej przepustowości do smartfonów i tabletów.


Kamera sieciowa LC-358

Fot. Kompaktowa kamera sieciowa LC-358 LC Security


Na szczególną uwagę zasługuje wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala prezentowanym kamerom na pracę w bezprzewodowej sieci komputerowej, i tym samym umożliwia ich łatwy montaż nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki obsłudze sieci 3G oraz kompatybilność z urządzeniami mobilnymi bazującymi na systemie Android, możliwy jest zdalny podgląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Transmisja obrazu może odbywać się do aż czterech odbiorników wizyjnych jednocześnie, np. do monitora, komputera, smartfonu i rejestratora.


Zdalny monitoring

Fot. Podgląd obrazu z dowolnego miejsca za pomocą urządzeń mobilnych


Oba modele dostarczają wyraźny obraz obserwowanej sceny, nawet wtedy gdy dozór wideo jest prowadzony w nocnych warunkach oświetlenia. Dodatkowo kamerę IP LC-354 wyposażono w oświetlacz LEDowy, który pozwala prowadzenie skutecznej obserwacji w warunkach całkowitego braku oświetlenia zewnętrznego. Ze względu na możliwość prowadzenia obserwacji w całkowitej ciemności, kamera IP LC-354 bardzo dobrze sprawdza się w całodobowych instalacjach nadzoru wideo. Z kolei szerokokątny obiektyw, dwukierunkowe audio (wbudowany mikrofon i głośnik) oraz możliwość regulacji kąta obrotu (0 ~ 270°) i pochylenia (90°) sprawiają, że model LC-354 jest szczególnie polecany do zastosowania w monitoringu domów (np. nadzór wideo opiekunki do dziecka), sklepów, magazynów sklepowych oraz dużych pomieszczeń.


Kamera sieciowa LC-354

Fot. Monitoring opiekunki do dziecka w oparciu o kamerę IP LC-354 LC Security


Kamera IP wewnętrzna w wersji LC-358 posiada wymienny obiektyw z mocowaniem CS (standardowo wyposażona w obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm), dzięki czemu może być stosowana zarówno w szerokich, jak i wąskich pomieszczeniach (po zastosowaniu obiektywu z długą ogniskową, doskonale nadaje się do monitorowania korytarzy szkolnych).


Kamera IP LC-358

Fot. Dozór wideo korytarzy szkolnych


W obu przypadkach kamery korzystają z kompresji wideo H.264, która ze względu na możliwość uzyskania doskonalej jakości nagrań wideo, przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru ich plików, jest powszechnie wykorzystywana w profesjonalnych instalacjach CCTV IP oraz systemach telewizji HD. Warto także dodać, że systemy monitoringu budowane na bazie kamer IP z kompresją H.264 są tańsze w utrzymaniu, gdyż wymagają nawet do 30% (w porównaniu z MPEG-4) mniej pamięci masowej na archiwizację danych.


Porównanie h.264 i MJPEG

Fot. Kamera IP wewnętrzna do monitoringu LC-354 LC Security


Nasze nowe kamery IP do monitoringu wizyjnego są dostarczane z łatwym w obsłudze oprogramowaniem zarządzającym oraz uchwytem montażowym, który umożliwia ich ścienną lub sufitową instalację.

.


Oficjalni dystrybutorzy marki LC-Security