Obecny kierunek rozwoju systemów telewizji dozorowej sprawia, że hybrydowe systemy monitoringu wizyjnego są coraz częściej spotykane, gdyż bardzo często stanowią etap przejściowy między tradycyjnym systemem analogowym, a nowoczesną instalacją monitoringu CCTV IP. Na czym polega wyjątkowość systemów hybrydowych? Cechą wyróżniającą tego typu systemy monitoringu wizyjnego jest jednoczesna obsługa zarówno analogowych, jak i sieciowych kamer telewizji przemysłowej. Pozwala to na powolne przechodzenie na monitoring IP (w miarę możliwości finansowych) z zachowaniem kamer telewizji przemysłowej dostarczających sygnały wideo w systemie PAL/NTSC.


Rejestrator LC-SDVR-88

Fot. Rejestrator hybrydowy do monitoringu LC-SDVR88


Specjalnie na potrzeby hybrydowych systemów dozoru wideo stworzyliśmy trzy profesjonalne rejestratory hybrydowe w niezwykle atrakcyjnej cenie: LC-SDVR-88 (8 kanałów wideo, 1 kanał audio), LC-SDVR-160 (16 kanałów wideo, 1 kanał audio) i LC-SDVR-166 (16 kanałów wideo, 16 kanałów audio). Wszystkie powyższe modele pozwalają na zapis obrazu z kamer analogowych pracujących w rozdzielczości do 625 TVL i/lub kamer sieciowych dostarczających obraz w jakości HD 720p.


Rejestrator LC-SDVR160

Fot. Rejestrator hybrydowy LC-SDVR-160 LC Security


Rejestrator LC-SDVR166

Fot. Hybrydowy rejestrator cyfrowy LC-SDVR-166 LC Security


Nowoczesne rejestratory hybrydowe z logo LC Security zostały odpowiednio przystosowane do pracy wielozadaniowej MULTIPLEX, dzięki czemu pozwalają na jednoczesne prowadzenie podglądu w czasie rzeczywistym (na żywo), nagrywanie obrazu z wszystkich podłączonych kamer, tworzenie backupu (kopii zapasowej) przez sieć lub dzięki zewnętrznej nagrywarce DVD / dyskom USB oraz wysyłanie podglądu na żywo do komputerów z dostępem do Internetu lub urządzeń mobilnych (tablety, smartfony, iPhone). Dzięki obsłudze urządzeń mobilnych możemy zawsze uzyskać zdalny podgląd obrazu z kamer, nawet gdy znajdujemy się tysiące kilometrów od monitorowanego obiektu. Dodatkowo rejestratory IP LC-SDVR bazują na stabilnym systemie operacyjnym Embedded Linux, znanym z wysokiej odporności na awarie oraz kompatybilności z wszelkimi urządzeniami monitoringu sieciowego, m. in. kamerami IP, wideoserwerami, czy kartami DVR.


Podgląd zdalny obrazu

Fot. Zdalny podgląd obrazu za pomocą urządzeń mobilnych


Modele 16-kanałowe rejestratorów sieciowych LC-SDVR posiadają po dwa wejścia USB, które pozwalają na opcjonalne zastosowanie modułów łączności z 3G i Wireless. Możliwość bezprzewodowego odbioru obrazu jest szczególnie ważna w przypadku konieczności instalacji posiadanych kamer w trudno dostępnych miejscach. Zminimalizowanie niezbędnego okablowania do zaledwie jednego przewodu zasilającego, to doskonałe rozwiązanie znacząco upraszczające montaż kamer.


Jakość HD

Fot. Podgląd i zapis obrazu w jakości HD 720p


Rejestratory NVR/DVR do monitoringu IP z serii LC-SDVR obsługują nowoczesny kodek kompresji wideo H.264. Nagrania zapisywane w oparciu o tę metodę zachowują najwyższą wyrazistość, a zarazem nie zajmują dużego obszaru lokalnej pamięci masowej. Kodowanie H.264 gwarantuje pełną widoczność w nagraniach pochodzących z kamer generujących obraz w jakości HD. Prędkość zapisu dla każdego kanału wynosi 25 klatek na sekundę, dzięki czemu materiały wideo uzyskane za pomocą rejestratorów LC-SDVR można wykorzystać jako materiał dowodowy w sądzie.


Kompresja H.264

Fot. Wydajna kompresja wideo H.264


Dzięki wbudowanym wyjściom wideo typu BNC, VGA i HDMI, możliwe jest podłączenie każdego z prezentowanych rejestratorów zarówno do starodawnych monitorów CRT, nowoczesnych ekranów LCT TFT, jak i ścian wizyjnych wykorzystywanych w ultranowoczesnych, rozbudowanych systemach monitoringu miast i korporacji. Na uwagę zasługują także inne cechy wspólne rejestratorów sieciowych serii LC-SDVR LC Security, takie jak: zgodność z najnowszymi protokołami sieciowymi, zapis danych na dyskach HDD SATA o pojemności do 2 TB każdy (w zależności od modelu jest to jeden lub cztery dyski), tryb błyskawicznego tworzenia kopii zapasowej przez sieć lub urządzenia USB (dyski przenośne i zewnętrzne lub nagrywarkę DVD-RW), funkcje inteligentne (wykrywanie ruchu) czy też możliwość zdalnego sterowania kamerami PTZ.


interfejs hdmi

Fot. Interfejs HDMI

.


Oficjalni dystrybutorzy marki LC-Security