Dyskretny monitoring wideo dla domu czy sklepu wymaga zastosowania kamery bądź kamer przemysłowych, charakteryzujących się małymi gabarytami oraz odpowiednią jakością generowanego obrazu. Dlatego też z myślą o budowie profesjonalnych systemów telewizji dozorowej w oparciu o kamery miniaturowe, wprowadziliśmy do oferty kilka rozwiązań, przy pomocy których bez problemu stworzymy funkcjonalny i skuteczny w działaniu system nadzoru wideo dla domu, sklepu czy firmy.


Pierwszą z naszych propozycji jest niedroga lecz funkcjonalna kamera miniaturowa LC-S722 LC Security, której głównym atutem jest solidna aluminiowa, wodoodporna obudowa, pozwalająca na zastosowanie kamery zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wyposażona w profesjonalny przetwornik obrazu 1/4" CCD Super HAD, zapewnia prawidłową reprodukcję obserwowanej sceny oraz dostarcza ostry i bogaty w detale obraz w rozdzielczości poziomej 480 linii TV. Efektywna praca przy zmiennym oświetleniu obserwowanej sceny, niezależnie czy obserwacja jest prowadzona w dzień czy w nocy, zapewnia automatyczna funkcja Dzień/Noc. Dodatkowo w celu poprawy jakości obrazu podczas pracy w niekorzystnych warunkach, producent wyposażył kamerę w następujące rozwiązania: automatyczny balans bieli AWB, automatyczna kontrola wzmocnienia AGC oraz kompensacja światła tylnego BLC. Warto także dodać, że kamera miniaturowa LC-S722 posiada obiektyw typu pinhole 3.7 mm o szerokim kącie „widzenia”.


Mini kamera LC-S722 LC Security

Fot. Mini kamera CCTV LC-S722 LC Security


Kolejną naszą propozycją na budowę funkcjonalnego i skutecznego monitoringu wideo w miejscach, w których liczy się dyskrecja prowadzonej obserwacji jest mini kamera LC-011 Nano. Charakteryzuje się ona bardzo małymi rozmiarami  (22.5 x 12 x 10.5 mm) oraz minimalną wagą (zaledwie 2g), przez co bez problemu można ją zainstalować w dowolnym miejscu, zachowując przy tym maksymalną dyskrecję prowadzonej obserwacji. Oczywiście miniaturowe rozmiary nie są jedyną zaletą użytkową kamery CCTV LC-011 Nano. Na szczególną uwagę zasługuje przetwornik obrazu 1/3” CMOS oraz zaawansowany cyfrowy system przetwarzania obrazu DSP, który dostarcza pełen detali obraz w podwyższonej rozdzielczości poziomej 520 linii telewizyjnych (możliwe dokładne rozpoznanie obserwowanych osób i przedmiotów). Z kolei wysoka czułość na oświetlenie (0,008 Lux przy F1.2), pozwala na prawidłową pracę kamery zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach. Oczywiście na wyposażeniu mini kamery LC-011 Nano nie zabrakło także układów wspomagających, takich jak: automatyczna kontrola wzmocnienia AGC, automatyczny balans bieli AWB oraz kompensacja światła tylnego BLC.

Kamera miniaturowa LC-011 Nano LC Security

Fot. Kamera miniaturowa LC-011 Nano LC Security


Godna uwagi jest także mini kamera przemysłowa w wersji LC-010 Nano, która za sprawą bardzo małych rozmiarów (11.5 x 11.5 x 17mm) nadaje się do ukrycia w dowolnym miejscu. Podobnie jak wcześniej zaprezentowany model pracuje w oparciu o przetwornik 1/3” CMOS z cyfrowym system przetwarzania obrazu DSP, który prawidłowo odwzorowuje obserwowaną scenę oraz dostarcza rewelacyjnej jakości obraz w rozdzielczości poziomej 520 linii telewizyjnych. Dzięki wysokiej jakości obrazu kamera miniaturowa LC-010 Nano bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których konieczna jest dokładna identyfikacja osób i przedmiotów. Idealnie nadaje się do obserwacji kasy fiskalnej czy kantoru. Dodatkową zaletą modelu LC-010 Nano jest podwyższona czułość na oświetlenie (0,008 Lux przy F1.2) oraz dostęp do systemów wspomagających, takich jak: automatyczny balans bieli AWB, kontrola wzmocnienia AGC oraz kompensacja światła tylnego BLC.

Mini kamera przemysłowa LC-010 Nano

Fot. Miniaturowa kamera przemysłowa LC-010 Nano LC Security

.


Oficjalni dystrybutorzy marki LC-Security